Czy warto pić yerba mate?

Zainteresowanie zdrowym stylem życia jest obecnie bardzo duże. Wśród społeczeństwa powoli pojawiają się zdrowe nawyki żywieniowe. Czy zatem warto, jest zastąpić tradycyjną herbatę i kawę naparem yerba mate? Niemal wszyscy piją jakiś ciepły napar np. do śniadania czy obiadu.

Różni się od zwykłej herbaty

Popularnie nazywana herbata yerba mate tak naprawdę wcale nie jest herbatą. Jest napój, który przyrządza się z listków i gałązek ostrokrzewu paragwajskiego. Roślina ta występuje wyłącznie na terenie Ameryki Południowej. Mówiąc dokładniej w Paragwaju, Argentynie, Brazylii i Urugwaju. Kraje te eksportują ją praktycznie na cały świat. Roślina cechuje się właściwościami pobudzającymi, wzmacniającymi, a także działa oczyszczająco. W dzisiejszych czasach można ją kupić właściwie w każdym sklepie. Jest wiele odmian, a do najbardziej popularnych należy yerba mate rosamonte – zobacz w sklepie: https://sklep.gkpge.pl/yerba-mate-rosamonte. Smak jest oczywiście kwestią indywidualną, ale wielu ludziom bardzo smakuje. Tak jak kawa działa pobudzająco, a do tego zwiększa sprawność umysłową. Warto jest pić ją każdego dnia, a do tego nie jest droga. Kilogramowe opakowanie yerba mate rosamonte kosztuje około 50 złotych i wystarczy na bardzo długo. Picie takiego naparu jest alternatywą dla tradycyjnej kawy czy herbaty.

yerba mate rosamonte

Pomaga w odchudzaniu

Badania dowodzą, że napar z yerba mate przyspiesza przemianę materii. Ta niewątpliwa jej zaleta jest bardzo ważna dla osób mających problemy z nadwagą. Taki napój spożywają chętnie również sportowcy, ponieważ bardzo dobrze regeneruje siły.