Babka jajowata – pomoc dla jelit

Babka jajowata. Czym jest?

Babka jajowata to jedno z ziół, do których stosowania zaczynamy wracać. Korzystanie z naturalnych sposobów wspierania zdrowia staje się kluczowe ze względu na coraz częściej występujące choroby przewlekłe u ludzi związane między innymi z nieodpowiedniej diety.

W czym może pomóc nam babka jajowata z KrainaHerbaty.pl?
Posiada ona szereg właściwości, które pomogą przede wszystkim w problemach związanych z układem wydalniczym. Zastosowanie tego rodzaju babki jest polecane:
– jako środek przeciwbiegunkowy
– jako środek odchudzający
– dla osób z zespołem jelita drażliwego
– jako środek obniżający poziom cholesterolu i ciśnienie krwi
– jako środek wspomagający leczenie hemoroidów

Dzięki czemu babka jajowata ma takie właściwości?

Nasiona babki jajowatej to źródło cennego błonnika. Dzięki nim poprawia się perystaltyka jelit. Nasiona babki pęcznieją pod wpływem wody w jelitach udrażniając je, a to sprzyja poprawnemu wypróżnianiu się. Ponadto usuwane są wtedy niestrawione resztki pokarmu zalegające w jelitach. Organizm oczyszcza się również w tym samym czasie z innych toksyn i zanieczyszczeń. Dzięki temu czujemy się lżej i lepiej we własnym ciele. Poprawny stan jelit jest bardzo istotny, jeżeli chodzi o nasz proces trawienia. Ponadto sprzyja on również mniejszemu obwodowi w talii. Otyłość brzuszna bardzo często wskazuje na nieodpowiednią pracę jelit. Dlatego bardzo ważne jest, aby o nie zadbać. Nie tylko wyglądać, ale i czuć się lepiej.